Все виды безопасности - от сигнализации до физической охраны.
a-k-b.com.ua

в раздел Ответ юриста

А шо там у вашій сумочкє?

От буває: ідеш вулицею, нікого не чіпаєш, тут : «Стоять! Документи! Вивернути кишені!»- ну і там далі по тексту... Приємного мало, а проблем може виникнути багато. Зауважимо: як у вас, так і у працівників міліції, якщо вони діяли не за правилами, а з власного розуміння своїх прав і обв'язків.
Отже, якщо ви «особливо зацікавили» працівника міліції, він можливо захоче подивитись, що у Вас у «кишені». У випадку, коли ви вчинили адміністративне правопорушення, чи підозрюєтесь у його вчиненні – вас і ваші речі можуть оглянути.


У такому випадку Вам варто самостійно показати вміст ваших валіз, не допускаючи того, щоб працівник міліції запускав руки у них, пам'ятаючи, що це не обшук, який може провадитися тільки за постановою слідчого та санкцією прокурора за порушеною кримінальною справою. (ст. 177 Кримінально-Процесуального Кодекса)
Особистий огляд може провадитись міліціонером однієї статі з оглядуваним і в присутності двох понятих тієї ж статі (це мають бути не працівники міліції). Огляд речей, ручної поклажі, багажу, транспортних засобів та інших предметів здійснюється у присутності особи, у власності якої вони є. У невідкладних випадках речі та предмети може бути піддано оглядові з участю двох понятих під час відсутності власника.
Про особистий огляд і огляд речей складається протокол або про це робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення або в протоколі про адміністративне затримання (ст. 264 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Також у випадку, коли ви вчинили адміністративне правопорушення, речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються. Про вилучення речей і документів складається протокол або робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення, про огляд речей або адміністративне затримання (ст. 265 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Якщо ж представники міліції порушили ваші права, або поводились некоректно – звертайтесь до нашої організації, або телефонуйте за номером гарячої лінії

в раздел Ответ юриста

© Юридическая компания «Центурион». Все права защищены, 2011-2015гг.