Все виды безопасности - от сигнализации до физической охраны.
a-k-b.com.ua

в раздел Ответ юриста

Сколько контролеров на маршруте и что они предъявляют пассажирам

«Слышала, что для контролеров (не кондукторов) вводится униформа, чтобы выделить их среди лже-контролеров. С какого времени можно будет на этом акцентировать внимание при конфликтных ситуациях? Недавно на маршруте трамвая №17 была свидетелем того, как высадили женщину, у которой был льготный проездной на основании временной справки с печатью из пенсионного отдела (пока оформляют пенсионный по возрасту). Контролеры сказали, что ее бумажка — филькина грамота. И вообще, сколько контролеров может быть одновременно в бригаде, что кроме ламинированной карты они должны предъявлять? Спасибо»


Наказ Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 18 листопада 1997 року №22 «Про затвердження Правил користування трамваєм і тролейбусом у містах України» встановлює права та обов'язки контролерів трамваїв і тролейбусів, а саме:

 1. Контролер зобов'язаний:
  • мати службове посвідчення, нагрудний знак (жетон, картку тощо) з особистим номером контролера, прикріплений на лицьовому боці верхнього одягу, штрафні квитанції, а також засоби, необхідні для вимірювання ваги та лінійних розмірів багажу;
  • попередньо повідомити водія про початок проведення контролю, пред'явивши своє службове посвідчення;
  • на першу вимогу пасажира пред'явити своє службове посвідчення, повідомити про місце роботи, телефон та місцезнаходження підприємства;
  • зробити відмітку про проведений контроль у відповідній дорожній документації.
 2. Контролер мас право:
  • поза чергою входити в салон трамвая і тролейбуса через передні двері;
  • перевіряти додержання вимог цих Правил пасажирами та кондуктором;
  • вилучати в пасажирів недійсні проїзні документи (які не пізніше наступного дня повинен здати до служби збору виручки або у відділ контролю).

Наказом КП «Київпастранс» встановлено, що група контролерів не повинна перевищувати 3 особи.

При собі контролер повинен мати посвідчення встановленого зразка, а в трамваї і тролейбусі ще й нагрудний знак (жетон, картка) з особистим номером.
КП «Київпастранс» своїм наказом запровадив форму для контролерів в теплу пору року, але на даний час на впровадження не вистачає коштів і відсутність форми не може бути підставою для визнання дій контролерів незаконними.

У випадку вчинення незаконних дій контролерами Ви можете звернутися до відповідного транспортного управління (КП «Київпастранс») зі скаргою.

в раздел Ответ юриста

© Юридическая компания «Центурион». Все права защищены, 2011-2015гг.