Все виды безопасности - от сигнализации до физической охраны.
a-k-b.com.ua

в раздел Ответ юриста

Порушення прав громадян міліцією

«Дільничий інспектор міліції Бородкін Андрій Володимирович, грубо потураючи Закони і Конституцію України, в суботу 23 липня 2005 року привів декілька молодиків і зруйнував тамбур запасного виходу у під'їзді №5 у нашому будинку. Перегородку, яка в зимовий період забезпечувати нормальний тепловий режим в будинку, було знищено без всяких пояснень та узгоджень з жителями будинку. Інспектор міліції Бородкін A.B. погоджувальних документів на проведення робіт по переплануванню, яке обмежує інтереси громадян та створює незручності для мешканців будинку, не має. Оскільки ніякої документації на ці роботи не було, о 16 годині 23 липня 2005 року жителі звернулись до чергового по місту щоб зупинити це беззаконня. Факт проведення несанкціонованих робіт зафіксовано о 16год. 23 липня 2005р. працівниками служби «довіри» (молодшим лейтенантом і сержантом) у письмовому поясненні.

Молодший лейтенант, взявши письмове пояснення та зафіксувавши проведення несанкціонованих робіт, пообіцяв прийняти відповідні заходи до порушників. На сьогоднішній день роботи зупинено, але тамбур зруйновано, зовнішній вигляд стін під'їзду зіпсовано, захист та утеплення пошкоджено. Під'їзд розкрито цілодобово. Про покарання порушників та терміни відновлення зруйнованого тамбуру жильців не повідомляють. Щодо роботи дільничного пункту, то його поява, (а точніше, несанкціоноване брутальне захоплення приміщення колясочної, та переобладнання її під дільничний пункт) створила масу проблем для жителів під'їзду №5. Громадяни, які йдуть на прийом до інспектора, видзвонюють в двері квартир першого поверху, шукаючи дільничого, заважають проходу, загоджують під'їзд, мочаться по кутках. Приходять на прийом і небезпечні, неврівноважені особи. За період наявності дільничного пункту у нашому будинку скоєно три квартирні крадіжки і жодну на сьогодні не розкрито. У підвальному приміщенні будинку проживають невідомі, брудні особи які можуть скоїти й непоправне. На цю скаргу дав відписку Начальник Шевченківсього РУ ГУ МВС України в м. Києві Мірошниченко П.Т. Саме відписку, так як в його відповіді, датованій від 08.08.2005 і надісланій нам 29.08.2005 йшлося лише про те, що колясочна надана в оренду їх дільниці до січня 2006р. при згоді ЖЕКу, а про знищення тамбуру та його відновлення ні слова. Оскільки за період знаходження дільниці у нашому будинку було скоєно три квартирні крадіжки і жодну на сьогодні не розкрито а у підвальному приміщенні будинку проживають невідомі, брудні особи, які можуть скоїти й непоправне, жителі будинку вважають за необхідне вжити можливих засобів безпеки, які проводяться в інших будинках м. Києва (зачиняти під'їзд для сторонніх). Проконсультуйте будь-ласка, що потрібно робити в таких випадках і як відновити вхідні двері»


Згідно рішення Конституційного суду України від 02.03.2004 №4-рп/2004, допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т. ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього. Власник (власники) неприватизованих квартир багатоквартирного будинку є співвласником (співвласниками) допоміжних приміщень нарівні з власниками приватизованих квартир.
Питання щодо згоди співвласників допоміжних приміщень на надбудову поверхів, улаштування мансард у багатоквартирних будинках, на вчинення інших дій стосовно допоміжних приміщень (оренда тощо) вирішується відповідно до законів України, які визначають правовий режим власності.
Згідно ст. 382 Цивільного кодексу України, власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.
В даному випадку було порушено право спільної власності мешканців будинку. Оренда допоміжних приміщень вирішується відповідно до законів – повинна бути згода власників, якщо досягається згода тоді укладається відповідний договір. Без згоди власників квартир ЖЕК не має права укладати будь-які договори користування, оренди та т.п.
В будь-якому разі необхідно звернутися до суду з позовом для захисту свого права власності та відшкодування збитків. Держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності. Власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.

в раздел Ответ юриста

© Юридическая компания «Центурион». Все права защищены, 2011-2015гг.